Kozák: Na Malte to ľahké nebude
20.03.2017, Peter Šurin

Kozák: Na Malte to ľahké nebude

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) - „Na Malte to bude zápas o nás, ak chcem mať situáciu v skupine v rukách, musíme vyhrať,” povedal reprezentačný tréner Ján Kozák na pondelkovej tlačovej konferencii v Senci v jednej z odpovedí na otázky médií.

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) - „Na Malte to bude zápas o nás, ak chcem mať situáciu v skupine v rukách, musíme vyhrať,” povedal reprezentačný tréner Ján Kozák na pondelkovej tlačovej konferencii v Senci v jednej z odpovedí na otázky médií.
 

V akom stave sú nominovaní hráči?
"Na zraze nie je zatiaľ Hamšík, ktorý príde v pondelok večer, ani Rusnák, no ten by mal stihnúť večerný tréning. Lobotka si počas víkendu poranil členok a v Dánsku absolvuje vyšetrenia."
Aj okolo zdravotného stavu Jána Ďuricu boli otázniky, ako to s ním vyzerá?
Šteafn Tarkovič, asistent trénera: “Urobili sme maximum, aby sme Jana pripravili na tento zraz. Odpoveď na otázku, či bude k dispozícii na zápas, nám dajú nasledujúce dva dni. Počas nich sa rozhodneme, či bude v stave, aby mohol podať plnohodnotný výkon. Ešte k Lobotkovi: má poranený členok, natrhnutý alebo natiahnutý úpon, sme v kontakte s ním a jeho klubom, dostaneme výsledky vyšetrení a podľa toho sa rozhodneme, ako budeme postupovať ďalej.”
Aký súper je Malta?
”Možno si aj niekto myslí, že ľahký, ale nie je to tak. Malta urobila vo futbale pokrok, v organizácii hry, v prechode do útoku, jej hráči sú hravé južanské typy, čakajú na úspech, blízko k nemu mali v súboji so Slovinskom, aj proti Litve. S Maltou sme hrali pred kvalifikáciou ME 2016, vieme, čo nás čaká, bude to zápas o nás, ak chcem mať situáciu v skupine v rukách, musíme vyhrať. Ľahký duel neočakávam.”
Formuje sa vám v hlave zloženie základnej jedenástky?
”Máme týždeň na to, aby sme sa utvrdili v našich predstavách. A rozhodli sa správne.”
V utorok večer vyhlásia slovenského Futbalistu roka 2016, vy ste v tejto ankete opäť svoj hlas neodovzdali, ale mýte svojho favorita?
”Slovensko má za sebou jeden z najúspešnejších rokov, tak treba k ankete pristupovať. Považujem za správne, že nehlasujem, beriem všetkých týchto hráčov za svojich. Myslím si, že vyhrá Marek Hamšík. Ale priznávam, že myšlienkami som inde, nie pri tejto ankete...”

 

KOZÁKOVA NOMINÁCIA
Brankári:
Matúš Kozáčik (Plzeň), Ján Novota (Rapid Viedeň), Martin Dúbravka (Liberec)
Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha), Martin Škrtel (Fenerbahce), Milan Škriniar (Sampdoria), Ján Ďurica (Trabzonspor), Kornel Saláta (Slovan), Tomáš Hubočan (Marseille), Norbert Gyömbér (Terek Groznyj)
Stredopoliari: Jakub Holúbek (Žilina), Ján Greguš (FC Kodaň), Patrik Hrošovský (Plzeň), Juraj Kucka (AC Miláno), Filip Kiss (FK Haugesund), Stanislav Lobotka (FC Nordsjaelland), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Marek Hamšík (Neapol), Róbert Mak (Petrohrad), Vladimír Weiss (Al-Gharafa), Matúš Bero (Trabzonspor), Albert Rusnák (Real Salt Lake City)
Útočníci: Michal Ďuriš (FK Orenburg), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)

Prečítané: 5x