Mladému Lesniakovi po úspešnom debute gratuloval aj Ján Kozák
19.05.2017, Jozef Šatara

Mladému Lesniakovi po úspešnom debute gratuloval aj Ján Kozák

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) Paráda. V Premier League máme ďalšieho Slováka, ktorý okúsil jednu z najlepších súťaží na svete. Slovenský mládežnícky talentovaný reprezentant, vnuk trénera reprezentácie Jána Kozáka, Filip Lesniak absolvoval včera v drese Tottenhamu Hotspur v dohrávke 34. kola najvyššej súťaže v Anglicku na ihrisku Leicesteru premiéru ako hrom. Jeho tím vyhral 6:1 a Filip asistoval pri jednom góle. Pre futbalsfz.sk sa s fanúšikmi podelil o svoje dojmy.

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) Paráda. V Premier League máme ďalšieho Slováka, ktorý okúsil jednu z najlepších súťaží na svete. Slovenský mládežnícky talentovaný reprezentant, vnuk trénera reprezentácie Jána Kozáka, Filip Lesniak absolvoval včera v drese Tottenhamu Hotspur v dohrávke 34. kola najvyššej súťaže v Anglicku na ihrisku Leicesteru premiéru ako hrom. Jeho tím vyhral 6:1 a Filip  asistoval pri jednom góle. Pre futbalsfz.sk sa s fanúšikmi podelil o svoje dojmy.

Stali ste sa 15. Slovákom v najvyššej anglickej súťaži. Aký je to pocit?

“Znamená to pre mňa naozaj veľmi veľa, tvrdá práca sa vyplatila. Budem makať ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali.” 

Ste kapitánom Tottenhamu do 23 rokov, patríte v ňom medzi najlepších.  A zistili ste, že Premier League je iná káva..?

“Strávil som tu päť rokov, Premier League je najťažšia liga na svete. Je to v nej oveľa rýchlejšie ako v zápasoch tímov do 23 rokov. Na ihrisku musíte byť veľmi presný, nemôžte urobiť chybu.”

Do Anglicka ste odišli ako mladý chlapec, čo bolo spočiatku najťažšie?

“Nebolo to tu ľahké, ale najťažšie odbobie som prežil paradoxne mimo Ostrovov - v Česku, kde som chvíľu hosťoval. Nebolo to tam dobré, ale túto skúsenosť som už hodil za hlavu.” 

Na ihrisko ste prišli v 86. minúte a stihli ste si pripísať gólovú asistenciu. Také ľahké to bolo?

“Prevzal som sklepnutú loptu a posunul ju Kaneovi, ktorý trafil presne.” 

Zaznamenali  spoluhráči, že to bol váš prvoligový debut?

“Áno, všetci mi gratulovali. Na pamiatku som si dal podpísať od všetkých dres z tohto zápasu.“ 

Niečím nezvyčajným ste sa už v kabíne Tottenhamu zapísali či vás to ešte len čaká?

„Už to mám veru za sebou. Zaspieval som hit Elánu - Voda, čo ma drží nad vodou...”

Tušili ste, že by vás mohol tréner Pochettino postaviť do zápasu s Leicestrom?

“Mal som taký pocit, že by som mohol na pár minút naskočiť. Cítim sa po premiére naozaj fansticky, ale to už je za mnou. Budem makať ďalej!“

image

Ján Kozák: Filip si dosť vytrpel

Starým otcom Filipa Lesniaka je tréner slovenskej A reprezentácie Ján Kozák, ktorý debut svojho vnuka v Premier League samozrejme zaznamenal a pre futbalsfz.sk sa podelil o svoje pocity. “Zápas Tottenhamu s Leicestrom som sledoval v televízii, pravidelne totiž pozerám stretnutia anglickej súťaže a aj Filipove v kategórii do 23 rokov. Po stretnutí sme si zavolali, bol veľmi šťastný a ja - tiež,” povedal Ján Kozák. “Filip odišiel do Anglicka v šestnástich rokoch a musel byť už v tomto veku veľmi silný. Je veľmi náročné sa presadiť v Premier League. Prajem si, aby môj vnuk na sebe naďalej tvrdo pracoval a aby mu pribúdali ďalšie štarty,” dodal Kozák.

Prečítané: 3x