4. kolo Slovnaft Cup: MFK Spartak Medzev "katom" fortunaligistov!
27.09.2017, Peter Cuninka

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA)

Dnešné zápasy 4. kola Slovnaft Cupu priniesli ďalšie prekvapenia. Obrovská senzácia sa zrodila v Medzeve, kde tamojší účastník IV. ligy Východ pred tisíckou divákov vyradil fortunaligový AS Trenčín (1:0). Medzev sa stal akýmsi „katom“ fortunaligistov, domáci futbalisti už v predchádzajúcom kole Slovenského pohára vyradili Senicu (1:1) po penaltovom rozstrele (5:4). Dnes o senzačnom postupe štvrtoligistu rozhodol v 3. minúte Roman Jurko. Zaujímavosťou je, že tento bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska bol v roku 2007 na skúške práve v AS Trenčín. V 4. kole Slovnaft Cupu končí aj líder 2. ligy, Lokomotíva Košice, ktorá prehrala v Borčiciach 1:3. O presné zásahy „mäsiarov“ sa postarala trojica J. Novák, Siva a Demjan. Za hostí sa gólovo presadil Serečin. Do osemfinále Slovenského pohára suverénne postúpil Ružomberok po víťazstve 7:0 nad TJ Družstevník Belá-Dulice. Pomerne jednoznačne si počínala aj fortunaligová FC Nitra, ktorá pred parádnou kulisou 1.850 divákov vyradila MŠK Novohrad Lučenec 3:0. Rovnaký výsledok zaknihoval aj druholigový Poprad na pôde treťoligovej Petržalky. Výrazne sa vytrápil majster zo Žiliny, ktorý však napokon zdolal Odevu Lipany 2:1, hoci po prvom polčase prehrával 0:1. Zápas sledovala fantastická návšteva 1.950 divákov. Otočiť nepriaznivý výsledok sa podarilo aj hráčom Dunajskej Stredy na pôde OFK Hrušovany (3:1). Chudobné víťazstvo 1:0 zaznamenal Spartak Trnava na trávniku Námestova. Z priameho kopu sa presadil Slavko Lukič. Zostávajúce dva zápasy 4. kola Slovnaft Cupu: MFK Snina – MFK Zemplín Michalovce a FK Soľ – FK Železiarne Podbrezová sa odohrajú 4. októbra o 15:30 hod. Osemfinále Slovnaft Cupu je na programe v stredu, 18. októbra.