FKM Nové Zámky s prehľadom potvrdili úlohu favorita a v 2. kole Slovnaft Cupu privítajú fortunaligový Slovan Bratislava
25.07.2017, Peter Cuninka

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA), zdroj: FKM Nové Zámky

Futbalisti Nových Zámkov v 1. kole Slovnaft Cup poľahky prešli cez svojho súpera TJ Družstevník Dvory nad Žitavou, po presných zásahoch Matiča, Oberta, Lovsku, Kingamba, Horáčeka a Švajdu zvíťazili 6:0. V 2. kole Nové Zámky narazia na fortunaligový Slovan Bratislava, zápas je na programe 8. augusta o 17:30 na štadióne L. Gancznera v Nových Zámkoch.

image

1. kolo Slovnaft Cup – 23. júla 2017 o 17:00 hod.

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou – FKM Nové Zámky 0:6 (0:2)

Góly: 13. Matič, 20. Obert, 46. Lovska, 54. Kingambo, 71. Horáček, 78. Švajda.

Rozhodca: Havran

Divákov: 250

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou: Shpak – Bašťovanský, Takáč, Pásztó, Orémusz, Hatala (46. Haulík), Molda, Gulyás (67. Pilný), V. Kráľ, Kovács, Kováč (46. Lövei).

FKM Nové Zámky:  Juhás – Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Lovska (54. Holeček), Muchaya (67. Letko), D. Korman (54. Švajda), I. Obert, Matič, Kingambo.

image

Sumár:

Hráči Nových Zámkov vstúpili do stretnutia aktívne, v 13. min. unikol po ľavej strane Kingambo a jeho presný center našiel nohu Matiča, ktorý sa nemýlil – 0:1. V 20. min. stretnutia sa po rohovom kope Kormana a posunutí od Matiča presadila nová posila Igor Obert0:2. Prvý polčas skončil výsledkom 2:0 v prospech hostí. Okrem gólových zakončení potešilo krásnu divácku kulisu niekoľko vydarených akcií hostí. Najmä Lovskove vysunutie Muchaya s jeho následnou žonglérskou ekvilibristikou, žiaľ bez gólového zakončenia. Hostia mali raketový štart do druhého polčasu, Matič vysunul Lovsku a ten z hranice šestnástky vymietol šibenicu domácej bránky, v 46. min. bolo skóre stretnutia už 0:3. V 54. min. zápasu po osi Obert – Petráš – Kingambo sa gólovo presadil posledne menovaný, ktorý upravil už na 0:4. Krásny futbalový moment prišiel v 71. min., Obert chirurgicky presnou prihrávkou vysunul Švajdu a jeho presný center halfvolejom premenil Horáček0:5. O minútu neskôr Švajda zakončil iba do brvna. Gólovú bodku za stretnutím dal v 78. min. Švajda, ktorý preukázal skvelý výber miesta v šestnástke súpera – 0:6.

zdroj foto: Peter Bódi, facebook FKM Nové Zámky