Ivanka pri Dunaji sa chystá na historický zápas, príde tisícka divákov?
07.08.2017, Marek Svátek

Ivanka pri Dunaji sa chystá na historický zápas, príde tisícka divákov?

SFZ / MS

V Ivanke pri Dunaji stúpa ten správny adrenalín. Celá obec žije blížiacim sa futbalovým sviatkom. V druhom kole Slovnaft Cupu sa totiž tamojší Slovan stretne s Dunajskou Stredou. „Nepamätám sa, že by u nás niekedy hral ligista súťažný zápas,“ loví v mysli predseda futbalového klubu Dušan Paška dodávajúc: „Keď som bol ešte dieťaťom, hral u nás Slovan nejaký prípravák. Ale to nebol súťažný zápas a belasí navyše nehrali v plnej sile.“ V stredu to teda bude úplne iná káva. Duel Ivanky proti DAC bude súťažný a navyše... chlapci z Dunajskej Stredy prídu určite v najsilnejšom zložení.

image
Autor: fc dac 1904
Zdroj: fcdac.sk

Na Žitnom ostrove vládne po víkende mierne sklamanie. Ligová remíza s Ružomberkom síce nie je na zahodenie, ale v domácom prostredí sa počítajú najmä výhry. No a o inom rezultáte ako o víťazstve neuvažujú futbalisti DAC ani v stredajšom pohárovom zápase. „Viete, máme skvelé publikum, ale už dávno nezažilo tú správnu emóciu úspechu,“ prezradil nám Tibor Poór. Autor knihy zachytávajúcej éru 80-tych rokov dunajskostredského futbalu pozná pomery a nálady v DAC do detailov. Pozorne vníma aj potreby obecenstva. „Posledná poriadna oslava tu bola ešte v roku 2014. Lenže vtedy sa neslávil žiadny veľký úspech, ale záchrana. Tento rok je ale jasným cieľom Európska Liga. Existujú dva fronty, na ktorých sa dá tento cieľ získať. Aj preto bude DAC bojovať zo všetkých síl na oboch. Podcenenie pohára neprichádza do úvahy.“

image
Autor: fc dac 1904
Zdroj: fcdac.sk

Organizátori zápasu poslali na Žitný ostrov 400 vstupeniek. Za ideálnych okolností by sa mohla návšteva stretnutia priblížiť k tisícke divákov. „Posledných desať dní riešim iba tento zápas. Je tu veľa organizačných a logistických záležitostí. Výrazne sme posilnili bezpečnostné opatrenia. S vedením Metra sme sa zasa dohodli, že počas zápasu bude pre fanúšikov k dispozícii ich parkovisko. Verím, že tento duel priláka divákov nie len z Ivanky, ale aj z okolia. Nemáme čo stratiť, chceme aby si hráči aj verejnosť toto významné stretnutie užili,“ skonštatoval Dušan Paška.

image
Autor: fc dac 1904
Zdroj: fcdac.sk

No a medzi divákmi by nemali chýbať ani významné osobnosti majúce vo svojom športovom portfóliu účinkovanie v oboch tímoch. „Pozvali sme viacero oficiálnych hostí, vrátane dvoch Tiborov – Szabana a Jančulu. Prvý hrával za DAC a u nás zanechal výraznú trénerskú stopu. Naopak ten druhý u nás hrával a po vojne v ČH Bratislava pokračoval v kariére práve v Dunajskej Strede,“ predstavil dvojicu prominentných hostí predseda FK Slovan.

Zdá sa, že zápas bude rozvíjať veľa inšpiratívnych príbehov. V skvelej atmosfére to môže byť skvelé divadlo. A stránka www.futbalnet.sk chce byť samozrejme pri tom. Aj preto prinesieme zo zápasu 2. kola Slovnaft cupu FK Slovan Ivanka pri Dunaji DAC Dunajská Streda priamy prenos.

ZDROJ FOTO: facebook DAC Dunajská Streda

Prečítané: 1359x