V zápase Ptičie – Medzev úradoval „mrštný tiger“ Čierny
11.08.2017, Marek Svátek

V zápase Ptičie – Medzev úradoval „mrštný tiger“ Čierny

AUTOR: VsFZ, Súboj "severu proti juhu" rozhodol až rozstrel

V zápase 2. kola Slovnaft Cupu sa stretli aj štvrtoligisti Ptičie a Medzev. Duel by sa dal označiť aj ako súboj Severu proti Juhu. A o tom, že to bola riadna dráma, svedčí aj fakt, že o postupujúcom rozhodol až rozstrel. Oba tímy vstupovali do stretnutia v úplne odlišnom rozpoložení. Kým domáci nemali na svojom konte po troch ligových kolách ani jediný bod, hostia ich do tabuľky nazbierali plný počet.

Futbalisti Medzeva sa ujali vedenia vďaka Palencsárovi už v 3. minúte a všetko nasvedčovalo tomu, že mieria k ďalšej výhre. Domáci „Hačure“ sa však postupne otriasli, spresnili hru a začali si vytvárať aj šance. Opielovu placírku Čierny ešte spod brvna vytisol, ale Džubák po štandardke z druhej vlny volejom medzevského brankára predsalen prekonal. Oba tímy si následne vytvorili viacero šancí, skóre sa však už nezmenilo a tak nasledovali jedenástky.

Pred rozstrelom vystriedali domáci brankára, hrdinom bol však gólman Medzeva. Zneškodnil pokusy Čerňu, Pavlulika i S. Lancoša. Na opačnej strane hosťujúci Gondoľ i Majoroš sieť napli, Jurko mieril síce iba do brvna, ale keď vo štvrtej sérii skórovali domáci Slovenskyi i medzevský Handzuš, bolo jasné, že do ďalšieho kola postúpil „južanský“ štvrtoligista.

„Začali sme dobre, rýchlo sme sa aj ujali vedenia, čo by za normálnych okolností mala byť pre mužstvo vzpruha. V našom prípade sa to nestalo, výkonnostne sme ustrnuli. Domáci ožili a každý chvíľku ťahal pílku. V druhom polčase sa mohli ujať vedenia domáci, mali dvadsaťminútovku, keď nás dostali pod tlak, v závere sme mohli rozhodnúť vo svoj prospech my,“ zhodnotil dianie v 90. minútach Tomáš Danko, medzevský tréner.

Po rozstrele sa kormidelník rozhovoril aj o výkone brankára Erika Čierneho. „Náš brankár je mrštný ako tiger, čo predviedol aj v rozstrele. Hlavná zásluha postupu tak patrí jemu,“ uviedol Danko.

MFK Spartak Medzev sa tak v 3. kole môže tešiť na fortunaligovú Senicu. „Do pohára sme sa púšťali s úmyslom uspieť v prvých dvoch kolách a zahrať si s atraktívnym súperom. Splnilo sa to, čaká nás Senica, iný futbalový level,“ dodal Tomáš Danko.

2. kolo Slovnaft Cupu:

Ptičie – Medzev 1:1 (1:1), 1:3 na 11m

Góly: 12. Džubák – 3. Palencsár.

Prečítané: 2281x