Ako sa darilo fortunaligistom v Slovnaft Cupe?
28.11.2017, Marek Svátek

Ako sa darilo fortunaligistom v Slovnaft Cupe?

Do jarných zápasov pohára postúpila menej ako polovica tímov z najvyššej súťaže.

Slovan Bratislava, Spartak Trnava, MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda a MFK Ružomberok. To je pätica tímov z Fortuna ligy, ktoré zvládli nástrahy jesenných kôl Slovnaft Cupu a predstavia sa aj v jarnej časti súťaže. Naopak až sedem mužstiev z elitnej súťaže ostalo pred bránami štvrťfinále.

1. KOLO: hralo sa bez tímov z Fortuna ligy

2. KOLO: postúpili všetky tímy z Fortuna ligy

3. KOLO: vypadli Tatran Prešov, FK Senica a ViOn Zlaté Moravce

Tatran Prešov
Vlani to "koňare" dotiahli až do 5. kola. Postupne vyradili Predmier, Banskú Bystricu a Malženice. Stroskotali až na nasledujúcej prekážke. Po prehre s Popradom 0:3 sa pre nich pohárová púť skončila. Chlapci zo Šariša sa v aktuálnej sezóne Slovnaft Cupu k vlaňajším výsledkom ani len nepriblížili. Najskôr sa natrápili s Terchovou a hoci postúpili, v Dubnici narazili a zo súťaže vypadli. Ich rozlúčku sledovala veľmi solídna návšteva 1100 divákov.

Prešov v Slovnaft Cupe 2017/2018:
2. KOLO: FK Terchová – Tatran Prešov 0:2 (27. Jakub Grzegorz Wiezik, 90. Peter Katona)
3. KOLO: FK Dubnica – Tatran Prešov 3:1 (48. a 67. Ján Vaško, 90. Marek Václav – 69. Roland Čerrnák)

image
Autor: Martina Radošovská
Zdroj: trnavaobfz.sk

FK Senica
Záhorákom postupy v pohári nie sú cudzie. Ešte v ére trénera Stanislava Grigu sa dostali až do finále. V máji 2012 ale v bardejovskom vyvrcholení prehrali po predĺžení so Žilinou. Senica sa dostala ďaleko aj v nasledujúcich ročníkoch. Sezóna 2013/14 a postup Záhorákov do semifinále, kde ich zastavil Slovan. O rok neskôr to bolo dokonca až finále a v ňom prehra s Trenčínom po jedenástkach. Nuž a rovnako pred rokom hrali modročervení až do jari. Vo štvrťfinále ale nastačil opäť na Slovan. Lenže, kde tie lanské snehy sú. V aktuálnom ročníku síce Senica zdolala Rožňavu, ale následne vypadla s Medzevom, keď jedenáskový rozstrel zachraňoval na poslednú chvíľu Ďuriš.

Senica v Slovnaft Cupe 2017/2018:
2. KOLO: 
MFK Rožňava – FK Senica 0:4 (20. Filip Ďuriš, 41. Pentecost Ikedinachi Obiechina, 52. a 78. Dominik Martišiak)
3. KOLO: MFK Spartak Medzev – FK Senica 1:1, 5:4 na pk (23. Peter Pálencsár – 88. Filip Ďuriš)

FK ViOn Zlaté Moravce
Prvým súperom Zatých Moraviec bola Beluša, nuž a tamojší štadión zaplnilo 1100 divákov. Tí videli šesť gólov, z toho jeden vlastný, ale aj červenú kartu udelenú Dobrotkovi. ViOn úlohu favorita zvládol a tešil sa na ďalšieho súpera. Lenže radosť vystriedalo sklamanie. Šimonovany tím od rieky Žitavy prekvapivo vyradili.

Zlaté Moravce v Slovnaft Cupe 2017/2018:
2. KOLO:
 TJ KOVO Beluša – ViOn Zlaté Moravce 2:4 (29. Matej Gorelka, 75. Peter Mišutka, - 39. Damián Bariš, 59. Matej Gorelka vl. gól, 78. Mateus De Oliveira Silva, 83. Peter Orávik – 34. ČK Martin Dobrotka)
3. KOLO: ŠK Slovan Šimonovany Partizánske – ViOn Zlaté Moravce 1:1, 4:2 na pk (48. Peter Rybanský 11m – 64. Renan Abner Do Carmo De Oliveira – ČK Martin Oršula )

V nasledujúcich dňoch prinesieme aj sumár ďalších tímov z Fortuna ligy, ktoré to síce dotiahli ďalej ako Prešov, Senica a Zlaté Moravce, ale na jar sa už v Slovnaft Cupe nepredstavia.

Prečítané: 156x