Ďalšia senzácia v Medzeve!
28.09.2017, Peter Cuninka

Ďalšia senzácia v Medzeve!

VsFZ - Štvrtoligista po Senici vyradil aj Trenčín a už je v osemfinále Slovnaft Cupu!

„Toto sme tu ešte nemali, toto sme tu ešte nemali.“ Veľmi ťažko sa počúvali Trenčanom tieto slová z rozradostenej šatne domácich. Medzevčania sa po Senici stali „katom“ ďalšieho fortunaligistu. Trenčín zdolali 1:0 (1:0). O výsledku rozhodol už v 2. minúte Roman Jurko strelou od žrde po rýchlom protiútoku. Vybuchla ohromná erupcia nadšenia.

„Myslel som si, že vyradenie Senice už nič neprevýši. Tento víťazný gól proti Trenčínu bol čerešničkou na torte. Vyšiel mi životný volej a brankár nemal šancu. Neveril som, že viac gólov nepadne. Ak mám pravdu povedať, všetci hráči sme v rámci zápasu absolvovali kondičný tréning. Ja sám som sa po hodine hry pýtal dolu. Všetci sa tešíme, že sme týmto skvelým ľuďom v Medzeve urobili radosť a o to ide. Dokázali sme neskutočný úspech,“ vravel bývalý ligista Roman Jurko.

image
Autor: as trenčín
Zdroj: astrencin.sk

Azda najlepším hráčom vedúceho tímu IV. ligy Juh bol Radoslav Gondoľ. Mal mimoriadnu úspešnosť v osobných súbojoch, doslova kraľoval v šestnástke. Navyše prihrával na jediný gól stretnutia a naopak, jednému istému zabránil, keď na bránkovej čiare ho trafila strela Gonga. Podpichli sme ho, či sa nepomýlil hneď v úvode zápasu, keď pri rýchlom brejku sa zrazu ocitol na hrote. „Vtedy som ešte vládal, boli sily, tak som sa vybral do útoku a chvalabohu to vyšlo,“ zasmial sa Radoslav Gondoľ a pokračoval: „Všetci hráči podali výkony na hranici svojich možností. Vedeli sme, že Trenčín môžeme zdolať len neúnavnou bojovnosťou a srdiečkom.“ Medzevčania vyradili Senicu na jedenástky, no teraz k ním nedošlo. „Deň pred zápasom sme na tréningu kopali aj jedenástky, no vôbec nám nešli. Smiali sme sa, vtipkovali a povedali sme si, že musíme rozhodnúť v riadnom hracom čase, nesmieme pripustiť rozstrel. Veľmi sa tešíme a veríme, že aj obecenstvo s nami,“ prezradil Rado Gondoľ, ktorý by si v osemfinále želal Slovan alebo Trnavu. Bývalý hráč FC VSS Košice musel v 83. minúte nútene striedať. Keďže na lavičke bol už iba 16-ročný náhradný brankár Frederik Spišák, musel na ihrisko on. Mladučký chalanisko sa pričinil o vyradenie Senice, keď prišiel do brány namiesto zraneného Čierneho a teraz si pripísal ďalší zápis, keď pomohol k vyradeniu Trenčína z pozície útočníka, kam sa zaradil po príchode na ihrisko.

image
Autor: spartak medzev
Zdroj: mfksm

Medzevčania vo svojom futbalovom hámri teda ukuli ďalšiu senzáciu, keď vyradili po Senici aj Trenčín. „Možno to vyznie trúfalo, ale ja som večný optimista, takže v kútiku srdca som veril, že by sme mohli prekvapiť. Samozrejme, uvedomovali sme si silu Trenčína,“ priznal kouč Medzeva Tomáš Danko a pokračoval jednou zaujímavosťou: „Hráči ma zdravo nasrdili. Máme jasné pravidlá, že máme zraz 1,5 hodiny pred zápasom. Košičania, ktorí u nás hrajú, však kvôli zápcham prišli 45 minút pred zápasom. Taký vietor som urobil v kabíne, že asi ich to prebralo. Neskutočné, čo sme dosiahli. Dostať sa do osemfinále je fantastický úspech. Sme veľmi radi, že môžeme ďalej snívať náš sen,“ povedal tréner Medzeva Tomáš Danko, ktorý úplne stratil hlas.

„Viem, ako sa cítili Seničania, my sme sa tomu chceli vyhnúť, no zápas sme nezvládli v hlavách. Sklamanie a hlavne veľká hanba. Zarobili sme si na riadny prúser. Dostávali sme sa z najhoršieho v lige a teraz sme spadli ešte hlbšie. Povedali sme si, že musíme zachytiť vstup do zápasu a hneď v 2. minúte sme inkasovali. Potom to bolo z našej strany veľmi pomalé, kopili sme veľa chýb a nepresností, pričom sme sa do šancí takmer nedostávali. Vedeli sme, že súper sa zavrie, no chýbala nám iskra a moment prekvapenia. Domáci išli v ústrety úspechu a v závere sa k nemu odrážali všetky lopty,“ povedal kapitán AS Peter Kleščík. Tréner Trenčína Vladimír Cifranič: „Práve na Senicu som upozorňoval hráčov a my sme zopakovali to isté. Nerád by som hádzal všetko na hráčov. Mali sme lepšie pripraviť mužstvo. Hoci sme ich upozorňovali, čo ich čaká v Medzeve, mali sme urobiť ešte viac, lebo náš výkon nespĺňal žiadne parametre. Nenechali sme na ihrisku všetko. V podstate sme si nevytvorili ani poriadnu šancu. Na druhej strane, z jednej vážnejšej sme hneď aj inkasovali. Potom na nás padla deka. Hráčom síce nemožno uprieť snahu, ale my kvalitatívne musíme štvrtoligové mužstvo prevýšiť, čo sa v tomto zápase nestalo. Najväčšia hanba, čo sme tu mohli zažiť.“

Domáci hráči podali heroický výkon a hoci im rýchlo ubúdali sily, vďaka skvelým divákom dotiahli stretnutie do víťazného konca.

foto: mfk spartak medzev, ast, video: as trenčín

Prečítané: 1401x