Duely 4. kola Slovnaft Cupu videlo viac ako 15.600 divákov
04.10.2017, Peter Cuninka

Duely 4. kola Slovnaft Cupu videlo viac ako 15.600 divákov

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA)

VIAC AKO 15.600 DIVÁKOV A 39 GÓLOV

V záverečných dvoch zápasoch 4. kola Slovnaft Cupu boli úspešní fortunaligisti. Hráči MFK Zemplín Michalovce vydreli postup na trávniku MFK Snina (1:1) až po jedenástkovom rozstrele (4:2 na 11 m). Do osemfinále Slovnaft Cupu postúpila aj Podbrezová, ktorá zvíťazila nad FK Soľ 1:0. Na duely 4. kola Slovenského pohára bolo zvedavých viac ako 15.600 divákov. V šestnástich stretnutiach padlo 39 gólov, čo predstavuje 2,44 gólu na zápas.

image
Autor: mfkzm
Zdroj: FB mfkzm

NÁVŠTEVA KOLA V LIPANOCH

V 4. kole Slovnaft Cupu sa odohralo všetkých 16 zápasov. Najviac divákov zavítalo do Lipian, vydreté víťazstvo „šošonov“ sledovalo 1.950 divákov. Výborná divácka kulisa sa zišla aj v Lučenci, duel domáceho tímu s fortunaligovou Nitrou (0:3) sledovalo 1.850 divákov. Takmer 1.600 divákov bolo na zápase MFK Snina – MFK Zemplín Michalovce (1:1, 2:4 na 11 m). Líder Fortuna ligy, Spartak Trnava sa predstavil v Námestove, chudobné víťazstvo „bílych andelov“ videlo 1.450 divákov.

image
Autor: mšk žilina
Zdroj: mskzilina.sk

SENZAČNÝ POSTUP MEDZEVA

Aj 4. kolo Slovenského pohára prinieslo prekvapenia. Obrovská senzácia sa zrodila v Medzeve, kde tamojší účastník IV. ligy Východ pred tisíckou divákov vyradil fortunaligový AS Trenčín (1:0). Spartak Medzev sa stal akýmsi „katom“ fortunaligistov. Domáci futbalisti už v predchádzajúcom kole vyradili Senicu (1:1, 5:4 na 11 m). Do osemfinále sa neprebojoval ani líder 2. ligy, Lokomotíva Košice, ktorá prehrala v Borčiciach 1:3. S odretými ušami postúpili ďalej Michalovce, ktoré v riadnom hracom čase remizovali v Snine 1:1. V penaltovom rozstrele však mali viac šťastia Zemplínčania (4:2 na 11 m). Po jedenástkovom rozstrele postúpila ďalej aj druholigová Skalica či bratislavský Inter.

image
Autor: spartak medzev
Zdroj: mfksm

RUŽOMBEROK SUVERÉNNE DO OSEMFINÁLE

Najvyššie víťazstvo v 4. kole zaznamenal MFK Ružomberok, ktorý deklasoval TJ Družstevník Belá-Dulice 7:0. Pomerne jednoznačne si počínala aj fortunaligová FC Nitra, ktorá vyradila MŠK Novohrad Lučenec 3:0. Rovnaký výsledok zaknihoval aj druholigový Poprad na pôde treťoligovej Petržalky.

image
Autor: mfk ružomberok
Zdroj: mfkruzomberok.sk

NA ČELE KANONIEROV OTUBANJO A ABRAHÁM

Po 4. kole Slovnaft Cupu je na čele kanonierov osemgólová dvojica: Yusuf Otubanjo (MŠK Žilina) a Patrik Abrahám (FC Nitra). Na siedmich presných zásahoch sa zastavil Oleg Vyshnevskyi (MFK Snina), ktorý dokázal skórovať aj do siete Zemplínu Michalovce.

image
Autor: mšk žilina
Zdroj: mskzilina.sk

NAJVIAC ŽLTÝCH KARIET V ZÁPASE BORČICE - LOKOMOTÍVA KOŠICE

V zápasoch 4. kola udelili rozhodcovia 46 žltých kariet, najviac v zápase TJ Iskra Borčice – FC Lokomotíva Košice (7). Jediná červená karta bola k videniu v súboji MFK Spartak Medzev – AS Trenčín, po druhej žltej karte musel predčasne pod sprchy Trenčan Antonio Mance. Rozhodcovia nariadili len jeden pokutový kop, ten bezpečne premenil Peter Rybanský z ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske.

Žreb 5. kola Slovnaft Cupu 2017/2018 sa uskutoční 6. októbra o 13:00 hod. v sídle Slovenského futbalového zväzu. LIVE prenos zo žrebovania môžete sledovať TU.

foto: msk zilina, mfk ruzomberok, zemplin michalovce

Prečítané: 1046x