SLOVNAFT CUP: EMIL LE GIANG: NA ŽILINU SA TEŠÍME, TRÚFAME SI JU POTRÁPIŤ
10.03.2018, Peter Cuninka

SLOVNAFT CUP: EMIL LE GIANG: NA ŽILINU SA TEŠÍME, TRÚFAME SI JU POTRÁPIŤ

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA)

Jesenný líder 3. ligy Západ Iskra Borčice je príjemným prekvapením 49. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2017/2018. Tím z Považia už túto nedeľu vstúpi do jarnej časti súťaže, súperom Borčíc na umelej tráve v Považskej Bystrici bude juniorka trnavského Spartaka. Následne v stredajšom štvrťfinále Slovnaft Cupu Borčice na domácom trávniku vyzvú úradujúceho majstra zo Žiliny. Pred začiatkom jarnej časti sme sa porozprávali s hrajúcim športovým manažérom Iskry Borčice EMILOM LE GIANGOM, ktorý v minulosti obliekal dres žilinského MŠK.

image

Už túto nedeľu vstúpite z pozície lídra do jarnej časti 3. ligy Západ, súperom bude juniorka trnavského Spartaka. Aké sú vaše ambície, resp. ciele do jarnej časti súťaže? "Všetci sa už spolu tešíme na úvod sezóny, chceme ísť od zápasu k zápasu, užiť si jarnú časť a pobiť sa o postup do 2. ligy."

Najväčším konkurentom Borčíc je zaiste FK Dubnica, ktorá zaostáva o jediný bod. Na jeseň ste s týmto súperom doma remizovali 1:1. Pobijú sa o prvú priečku práve tieto dva tímy? "Jar bude dlhá a náročná, v súťaži sú aj iné kluby, ktoré majú, čo divákom ponúknuť. Nerád by som vypichol len nás a Dubnicu. Verím, že nám jarná časť prinesie veľa kvalitných zápasov a príde nás povzbudiť, čo najviac ľudí a do konca súťaže to bude mať ten správny náboj o postup do vyššej súťaže."

Počas zimnej prestávky opustilo tím z Považia niekoľko kľúčových hráčov, útočný trojzáprah Zuziak (8) – Novák (10) – Demjan (15) nastrieľalo na jeseň úctyhodných 33 gólov z celkového počtu 49. Máte predstavu, kto by mal nahradiť spomínané trio? "Uznajte sami, že taký kvalitný a efektívny trojlístok bude ťažké nahradiť, všetci traja spravili pre mužstvo veľa, ale my ako klub nechceme nikomu brániť v jeho napredovaní a sme radi, že Demjan so Zuziakom podpísali profesionálne zmluvy v poľskom Widzewe Lodž. Jany Novák sa vrátil domov hlavne kvôli rodine. Všetkým trom ďakujeme a prajeme všetko dobré v ich športovom aj osobnom živote. Šancu dostanú iní hráči, nejakú predstavu máme, ale nebudem prezrádzať a predbiehať, pretože ešte stále rokujeme s niektorými hráčmi o možných príchodoch do mužstva. Všeobecne si myslím ale, že jarná časť bude hlavne o kolektívnom duchu, ktorý je silný."

Kto okrem spomínanej trojice hráčov počas zimnej prestávky opustil Borčice? Naopak, kto v zime pribudol do kádra Iskry? "Odišli Matej Náther, Peter Kosa, Ján Lončík a Patrik Mačina. Naopak, do mužstva pribudli Mário Boris a brankár Pavol Lastovica, obaja prichádzajú z Krásna nad Kysucou. Takisto aj týmto hráčom chcem v mene klubu poďakovať a popriať všetko dobré v ich ďalšom futbalovom živote, rovnako ako aj v súkromí. Novým hráčom prajem hlavne veľa zdravia, aby mohli úspešne reprezentovať klubové farby a ukázať svoju kvalitu, ktorú určite majú."

Najskúsenejším hráčom v tíme Borčíc je jednoznačne Miroslav Barčík. Kto okrem neho by mali byť najväčší ťahúni mužstva v jarnej časti? "Ako som už spomenul, očakávam, že na jar to bude o tímovosti a bojovnosti, preto nechcem konkretizovať. Možno je pravda, že individuality rozhodujú zápasy, ale body zbiera mužstvo a bude záležať len na nás ako v zápasoch zabojujeme a ukážeme svoj charakter."

Borčice sú príjemným prekvapením tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu. Už budúcu stredu privítate vo štvrťfinále Slovenského pohára MŠK Žilina, ktorá v posledných dvoch kolách základnej časti Fortuna ligy nezískala ani bod. Trúfate si ju potrápiť? "Vieme, že v poslednom období má Žilina možno herný útlm a stratila dôležité body v boji o titul, ale takisto vieme aj o ich kvalite, ktorú hráči MŠK nepochybne majú. Myslím si, že súper bude motivovaný o to viac, že dva zápasy po sebe nebodoval a určite nás nepodcení. My sa na stále aktuálneho majstra tešíme a samozrejme si ho trúfame minimálne potrápiť."

Štvrťfinálový súboj FK Iskra Borčice – MŠK Žilina je na programe 14. marca s výkopom o 14:30 hod.

image

DOTERAJŠÍ SÚPERI TJ ISKRA BORČICE V SLOVNAFT CUPE 2017/2018

2. kolo: FK Slovan Šahy – TJ Iskra Borčice 1:2 (Náther, Zuziak)

3. kolo: TJ Iskra Borčice – FC ŠTK 1914 Šamorín 5:1 (Hanzel, Novák, Zuziak 2, Demjan)

4. kolo: TJ Iskra Borčice – FC Lokomotíva Košice 3:1 (Siva, Novák, Demjan)

5. kolo: TJ Iskra Borčice – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (Chynoradský, Zuziak)

DOTERAJŠÍ SÚPERI MŠK ŽILINA V SLOVNAFT CUPE 2017/2018

2. kolo: OŠK Dobrá Niva – MŠK Žilina 0:7 (Gerebenits, Polievka, Otubanjo 3, Bichakhchyan, Jankauskas)

3. kolo: ŠK Závažná Poruba – MŠK Žilina 0:11 (Polievka 2, Otubanjo 4, Lačný 3, Gerebenits, Boženík).

4. kolo: ŠK Odeva Lipany – MŠK Žilina 1:2 (Polievka, Otubanjo)

5. kolo: MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (Hancko, Kaša, Lačný)

image

SLEDUJTE LIVE PRENOS: 14.3. 2018 - 14:30 TJ ISKRA BORČICE - MŠK ŽILINA

Prečítané: 843x